Sen

Gary van Warmerdam

Przez całą historię ludzie próbowali przesunąć odpowiedzialność za swoje nieszczęście poza siebie, na zewnątrz. Większość społeczeństw wierzyło w założenie, że aby zmienić warunki bytowania ludzi trzeba najpierw zmienić ciała lub organizacje rządzące. Ta metoda była bez sukcesu próbowana i powtarzana przez setki generacji, każda z nich wprowadzała swój własny punkt widzenia. Pomimo tych wysiłków kondycja ludzka pozostała w zasadzie nie zmieniona -społeczeństwa żyją w konfliktach i strachu a jednostki cierpią w bólu. Te warunki stały się tak stałe i oczywiste, że właściwie nie dostrzegamy już wielkiej ilości wielopoziomowego strachu i cierpienia. Po prostu traktujemy to jak fakt niezmienny.

Gdy umieścisz odpowiedzialność za twoje szczęście na zewnątrz - przekazujesz władzę nad twoim szczęściem w ręce innych ludzi. Często dajemy tą władzę naszym przyjaciołom, kochankom, członkom rodziny, instytucjom politycznym i innym organizacjom. Razem z tą władzą ustanawiamy też pewne oczekiwania wobec tych, których tą władzą obdarzyliśmy. Są to doskonałe warunki do stworzenia rozczarowania, frustracji i cierpienia. To jest recepta na złamane serce.

Jeśli sami bierzemy odpowiedzialność za własne szczęście, uwalniamy innych od ciężaru naszych oczekiwań. Wtedy są oni wolni i mogą być tym kim są naprawdę, bez strachu, że będą emocjonalnie ukarani lub osądzeni za to, że nas zawiedli. Możemy akceptować ludzi takimi jakimi są, nie takimi jakimi potrzebujemy by był. Możemy kochać ich za to, kim są naprawdę. Wzięcie odpowiedzialności za swoje szczęście prowadzi do bezwarunkowej miłości.

Jeśli jesteś na tej drodze do wzięcia odpowiedzialności za swe szczęście, musisz najpierw wziąć odpowiedzialność za wszystkie swoje emocje. Ten akt mocy czyni z umysłu-ofiary Wojownika Ducha. Wojownik nigdy nie wini innych za to, co czuje. Wojownik wie, że jest całkowicie odpowiedzialny za każdą emocję w swoim życiu. Z tą odpowiedzialnością przychodzi moc osobista umożliwiająca wybranie miłości zamiast strachu. Gdy wojownik odzyska wystarczającą ilość mocy osobistej, ma w ręku klucze do bezwarunkowej miłości.

Prawdą jest, że jesteś całkowicie odpowiedzialny za swoje życie. Tak często marnotrawimy tą moc poprzez działania pozbawione świadomości. Zwykły komentarz w rodzaju "On mnie tak wkurza" jest prostą drogą do tracenia tej mocy. To tak jakbyś rzucał zaklęcie z mocą twojego słowa i dawał komuś kontrolę nad twoimi emocjami. Takiej czarnej magii używamy przeciwko sobie, jeśli nie jesteśmy świadomi naszego zachowania.

Odzyskiwanie własnej mocy osobistej nie jest ćwiczeniem intelektualnym. Wymaga działania mającego na celu zmianę twoich słów, twoich nawyków i twojego punktu widzenia. Mając dostatecznie dużo mocy osobistej możesz zmienić cały swój sen. Możesz zmienić swój sen na sen Nieba na ziemi. Jesteś odpowiedzialny za wszystko w twoim śnie i to daje co moc jego zmiany.