Kryształy otwierające czakrę serca

Marcin Żarek

W nowym śnie planety kładziemy nacisk na serce - w każdym aspekcie - fizycznym, metaforycznym czy energetycznym. Wiele osób, szczególnie w naszym kraju i szczególnie mężczyzn, nie ma dostępu do swojego serca - miejsca będącego połączeniem ze Stwórcą i do źródła własnej prawdy i energii miłości.

Aktywizować serce można po prostu skupiając uwagę na tym miejscu i czując serce, głębiej i głębiej. Można używać medytacji, jogi i innych metod. Ja osobiście polecam też pracę z kamieniami /kryształami/.

Są dziesiątki i setki różnych minerałów i kamieni, które harmonizują różne części ciała człowieka, energetycznie działają na różne czakry /centra energetyczne w ciele człowieka/ i pomagają osiągnąć stan równowagi w wielu aspektach naszej egzystencji.

Królestwo kryształów to inny świat. Można mieć do niego dostęp medytując z kryształem. Trzeba usiąść i w jakiś sposób połączyć się z jego energiami - np. wyobrazić sobie, że wchodzi się do jego wnętrza i prosi o informacje, które są dla nas dostępne w tej właśnie chwili. Informacje mogą być zupełnie niezrozumiałe, ale to nie ważne. Umysł nie musi wszystkiego rozumieć.

Kryształy można nosić przy sobie np. na szyi w postaci naszyjnika, lub w kieszeni. Wtedy kamienie mają bezpośredni kontakt z człowiekiem i energia kamieni może na nas wpływać bezpośrednio.

Można też po prostu brać kryształ do ręki i go trzymać lub położyć na konkretnej części ciała, którą chcemy uzdrowić. W tym przypadku można kamienie położyć na sercu, aby energia uzdrawiająca była jak najbliżej naszego serca.

Przed pracą trzeba stworzyć intencję - powiedzieć wyraźnie co chcemy robić, np. chcę uzdrowić moje serce, chcę uzdrowić rany mojego serca i stworzyć nieograniczony przepływ bezwarunkowej miłości do siebie i całego świata, itp. Trzeba także zawsze pamiętać o oczyszczeniu minerałów po ich zakupie oraz każdorazowo po pracy energetycznej. Oczyścić kamienie można na różne sposoby. Ja zawsze umieszczam je w wodzie z solą a potem obmywam pod kranem i wyobrażam sobie, że się oczyszczają pod każdym względem, używam świętej wody z Chalice Well, można poprosić o oczyszczenie anioły. Następnie można wystawić kamienie na światło słoneczne oraz na światło księżyca, najlepiej w czasie pełni.

Kryształy były i są używane do uleczania przez szamanów i uzdrowicieli od niepamiętnych czasów. Wiele z nich, szczególnie kwarce /np. kryształ górski/ ma oprócz zwyczajowych energii danego kamienia, zapisane informacje przeznaczone specjalnie dla ciebie. Wiele z nich było już używane do uleczania lub magazynowania informacji w czasach Lemurii i Atlantydy. Wiele kryształów pojawia się na Ziemi dopiero teraz i zawiera informacje jak ludzie mają się zachowywać w tych przełomowych czasach. Ale zdecydowana większość posiada po prostu energie, które mogą ci pomoc uzdrowić siebie.

Oczywiście standardowo trzeba tu nadmienić, że kamień nie zastąpi regularnego leczenia. Natomiast to co może ci dać - to pomoc w samo-uzdrowieniu energetycznym. Tego nie da żadne lekarstwo. Tego musi dokonać sam człowiek. A energie kryształów i kamieni wspierają ten proces.

Wśród nich jest wiele kamieni i kryształów pomagających otworzyć, wzmocnić i harmonizować czakrę serca oraz mogących pomóc w otwieraniu się na bezwarunkową miłość i następnie krzewić tą miłość wokół siebie. Do moich ulubionych należą: różowy kwarc, turmalin /różowy, zielony a także czarny/, różowy kunzyt, rodokrozyt /ang. rhodocrosite/, labradoryt i sugilit. O każdym z nich napiszę kilka słów.

Różowy kwarc

Jest to mój ulubiony kryształ. Różowy kwarc jest dla mnie uosobieniem bezwarunkowej miłości. Uczy co znaczy miłość, przede wszystkim uczy miłości do siebie samego i samoakceptacji. Bardzo często noszę naszyjnik z różowym kwarcem na sercu. W domu mam różowy kwarc w różnych formach i po prostu często go dotykam i rozpływam się w tej energii - już sam nie wiem, czy płynie od kryształu, od mojego serca, czy i stąd i stąd. Różowy kwarc posiada delikatną energię lecz gdy będziesz go używał bardzo często, ta energia jest w stanie rozpuścić każdą skorupę wokół serca. Różowy kwarc daje równowagę na różnych poziomach. Otwiera, uzdrawia i rozwija czakrę serca a także wszystkie cztery wyższe czakry. Różowy kwarc mówi, że żyjemy po to by być szczęśliwi, by się bawić i radośnie iść przez życie.

Turmalin

Mój kolejny ulubieniec. Turmalin jest jak prąd - energia przepływa jak fala. Na czakrę serca działają szczególnie zielony i różowy turmalin. Zielony turmalin leczy rany emocjonalne serca, a różowy turmalin, podobnie jak różowy kwarc uczy miłości do siebie i świata oraz akceptacji. Turmalin generalnie ma funkcje oczyszczające i harmonizujące. Uczy radości i śmiechu, pomaga też zrozumieć cel naszego życia. Turmalin służy też do ochrony przed chorobami i wypadkami. Szczególnie mocne funkcje ochronne ma czarny turmalin /schorl/. Do pracy z sercem bardzo wskazany jest turmalin różowo-zielony.

Różowy turmalin jest jednym z trójcy "uzdrawiaczy serca". Wraz z różowym kwarcem i kunzytem pracują nad uleczeniem serca, stworzeniem bezwarunkowej miłości i oferowaniem jej zewnętrznemu światu.

Turmalin, podobnie jak obsydian, był ceniony przez szamanów i używano go do różnych ceremonii i do uzdrawiana.

Kunzyt /ang. kunzite/

Cudowny kryształ. Kunzyt, szczególnie różowy kunzyt, pomaga odczuwać i kreować bezwarunkową miłość na wszystkich poziomach. Polepsza kontakty z ludźmi, stymuluje i aktywuje czakrę serca i łączy ją z czakrami gardła i trzeciego oka. Gdy łączysz się z enegią kunzytu, czujesz pewność siebie i zaufanie do siebie oraz uczysz się żyć w pełni i z pełnym zaufaniem do życia.

Różowy kwarc buduje bezwarunkową miłość w środku, rolą kunzytu jest praca nad jej zewnętrzną ekspresją

Kunzyt często dotykany i noszony w okolicach serca umożliwia zobaczenie esencji siebie, osoby, którą jest się naprawdę. Nie wszyscy bowiem znamy siebie dobrze i czasami proces wychowania oddala nas zasadniczo od Kunzyt rozpuszcza emocjonalne blokady i pozwala doświadczyć czystości swego "wewnętrznego serca".

Kunzyt uczy miłości i uczy ją dawać bezwarunkowo i bez jakichkolwiek oczekiwań. Uczy jak iść przez życie z radością i lekkością.

Rodokrozyt /ang. rhodocrosite/

Jeśli nie możesz wybaczyć i pokochać siebie lub innych, potrzebujesz tego kamienia. Noś go , dotykaj go, a nauczysz się patrzeć na siebie jak na piękno, a nie zauważać tylko swoje błędy jak dotychczas. Kryształ ten uczy akceptacji siebie takim, jakim się jest.

Jest używany do balansowania czakr; serca oraz dolnych czakry: podstawy, czakry seksualnej i czakry splotu słonecznego Jest doskonałym uzdrawiaczem serca - w sensie duchowym i emocjonalnym, a także fizycznym. Pomaga harmonizować organizm, szczególnie pod względem emocjonalnym. Harmonizuje męską i żeńską część, przyciąga nową miłość do życia, szczególnie miłość do siebie.

Nieprzerobione energie i emocje gromadzą się w okolicy splotu słonecznego. To w tym miejscu najczęściej odczuwamy uczucie strachu. Jest to jedna z najbardziej bezbronnych miejsc w człowieku. Rolą rodokrozytu jest oczyszczenie i wzmocnienie splotu słonecznego oraz integracja fizyczności z duchowością.

Sugilit /ang. sugilite/

Wspaniały kamień o fioletowym kolorze. Sugilit pojawił się na planecie niedawno, jest to kamień na czasy transformacji. Jest rzadki i drogi, lecz jeśli jest ci przeznaczony, na pewno go spotkasz.

Sugilit łączy kanały energetyczne od korony do podstawy, otwierając wszystkie czakry po drodze i czyszcząc drogę dla energii Kundalini, energii życia. Szczególnie dobry jest na czakrę serca.

Sugilit wspiera ludzi cierpiącym na epilepsję, autyzm czy dysleksję.
Jest to kryształ pomagający człowiekowi zrozumieć swoje miejsce na Ziemi, pomaga zrozumieć na czym polegają jego lekcje w tym życiu. Pomaga wierzyć w siebie i radzić sobie z życiem na poziomie fizycznym, szczególnie jeśli życie wydaje się nie do zniesienia.
Eliminuje negatywizm znajdujący się w człowieku, ułatwia odrzucanie wzorców opartych na lęku, gniewie czy zazdrości. Pomaga pokonać negatywne nastawienia do świata, rozpacz i depresję.

Myślę, że sugilit jest świetnym pomocnikiem dla dzieci indygo, może pomóc szczególnie tym, które są znudzone i zbyt agresywnie nastawione do siebie i innych. Często osoby delikatne i czułe są przygniecione różnymi życiowymi sytuacjami. Dla nich właśnie jest sugilit.
Sugilit pomaga zrozumieć, że jesteśmy aniołami w fizycznej formie. Jam jest Boską Manifestacją Miłości

Jeśli w to nie wierzysz - obejrzyj ten kamień, wczuj się w niego. I jeśli jest to surowy kamień, nie oszlifowany - zmocz go w wodzie. Nigdy nie widziałem tak pięknych odcieni fioletu jak w moich sugilitach, które kupiłem w Glastonbury. Czysta emanacja wszystkoczyszczącego fioletowego płomienia St. Germaina! Noś ten kamień, dotykaj go, trzymaj go w nocy przy łóżku i stwórz intencję, jak ma ci pomóc w życiu.

Peridot /inaczej oliwin/

Peridot nazywany jest kamieniem przyjaźni. Używany do pracy z czakrą serca i splotu słonecznego. Mówi się, że jest kamieniem Słońca.

Wzmacnia u człowieka ciepło i przyjaźń, wzbudza uczucie szczęścia, optymizmu i nadziei. Likwiduje zazdrość i kłótnie. Może dlatego używali go egipscy kapłani, by nie walczyć z faraonami o władzę i majątek. Kryształ zalecany dla ludzi cierpiących na presję umysłową lub emocjonalną - ułatwia widzenie świata we wszystkich barwach i kolorach.
Peridot wspomaga oczyszczanie i odtruwanie organizmu. Wzmacnia odporność organizmu. Pomaga w pracy z krótkowzrocznością i astygmatyzmem.

Labradoryt

Labradoryt jest to kamień pomagający zrozumieć twoją drogę inkarnacyjną - zobaczyć jakie wyzwania przed tobą stoją i jak je najlepiej przełożyć na szczęśliwe i radosne życie. Mówi się, że labradoryt ma moc łączenia z Księgami Akaszy. W medytacji z labradorytem możesz uzyskać ważne informacje i dowiedzieć się jak twa przeszłość może wspierać teraźniejszość.
Labradoryt ułatwia kontakt z innymi wymiarami i jest pomocny w chanellingu.
Nie jest to kamień dla czakry serca, otwiera i rozwija czakrę trzeciego oka. Piszę o nim tu dlatego, że jest to jeden z moich najbardziej ulubionych kryształów.

Obsydian

Jest to podstawowy kamień wydobywany i używany w okolicach Teotihuacan. Wyrabiane były z niego różne sprzęty, służył również Toltekom na ich drodze do poznania i transformacji siebie. Może być używany do tego i dzisiaj.

Jest to kryształ, który pozwala świadomie zobaczyć swoje negatywne wzorce. Pozwala ich doświadczyć i wraz ze świadomością, że są to wzorce już nam nie służące- pomaga odrzucić je lub przekształcić w coś nowego.

Jest to działanie wspierające drogę wojownika tolteckiego. Można powiedzieć, że obsydian jest esencją tradycyjnej tolteckości w świecie kryształów.

Obsydian działa na czakrę podstawy. Jest kryształem posiadającym właściwości ochronne. Przekształca negatywizm z zewnątrz i z wewnątrz człowieka.

Czarny obsydian uczy jak wnieść więcej światła w świat ciemności. Wynosi duszę na poziom fizyczny i oczyszcza wszystko co ma niższą wibrację. Przy okazji wywleka na światło dzienne stare ograniczające wzorce, strachy, nieprzerobione emocje, to co się dusiło w środku przez lata nawet o tym świadomie nie wiedząc. Dlatego w pracy z obsydianem pomaga kryształ górski /biały kwarc/, który harmonizuje działanie obsydianu. Wskazane jest też używanie kamieni serca - różowego kwarcu, kunzytu czy różowego turmalinu.

Ametyst

O ametyście tylko kilka słów. Po prostu nie można go pominąć. Kryształ związany z górnymi czakrami - korony, trzeciego oka. Łączy ciała mentalne, fizyczne, emocjonalne i eteryczne. Wprowadza równowagę na wszystkich poziomach. Przetwarza energie niskie na wyższe. Pomaga człowiekowi zmienić centrum uwagi ze świata zewnętrznego, robienia i zagubienia w świecie umysłu, na spojrzenie w głąb siebie i pozwala odkryć jak ogromny i bogaty jest ten świat, który jest w tobie.

Ametyst jest idealnym kryształem do medytacji. Jest łącznikiem z wyższymi światami. Uczy, że jesteś częścią świata, że jestem Nieograniczonością.

Kryształ górski /ang. clear quartz/

Clear quartz jest królem kryształów. Poszczególne kryształy mają swoje charakterystyczne energię , które pozwalają na użycie ich w pracy z konkretnymi częściami ciała lub czakrami . Natomiast kryształ górski może być zaprogramowany do czegokolwiek i do wszystkiego. Otwiera i harmonizuje wszystkie czakry. Może być użyty do medytacji, do uleczania, do harmonizowania czakr, do pomocy w pracy ze snami, do ochrony, do oczyszczania, do zrozumienia swojego życia i do czegokolwiek innego. Granicą jest tylko wyobraźnia i otwartość na królestwo kryształów.

Wiele z tych kryształów było używanych przez dawne legendarne cywilizacje żyjące na naszej planecie. Jest ogromna różnorodność tego typu kwarcu. Czasem kamień ten może nieść w sobie informację tylko dla ciebie. Praca z kryształem górskim to otwarta księga, do której cały czas możesz dopisywać nowe rozdziały.

 

Jest wiele innych kryształów, które pomagają otworzyć serce i pracować z bezwarunkową miłością. Są to np.; szmaragd, chrysocolla, awenturyn, chryzopras /ang. chrysoprase/, malachit czy inne kryształy o kolorze zielonym lub różowym. Zieleń i róż to kolory czakry serca, więc z zasady wszystkie kamienie o tych barwach służą dobrze w pracy z uzdrawianiem swojego kontaktu z sercem.

W niniejszym tekście opisałem tylko te kamienie, z którymi jestem szczególnie związany. Kryształy te noszę , medytuję z nimi, często ich dotykam i wożę zawsze, gdy wyjeżdżam w podróż. Informacje pochodzą częściowo z mojej pracy z kryształami, częściowo z mojego połączenia z "cichą wiedzą", a częściowo z książek o kamieniach. W języku angielskim jest wiele pozycji o kryształach, ich roli w uzdrawianiu, pracy energetycznej i ich właściwościach magicznych.

Kryształy pojawiły się w moim życiu nagle - w Anglii na początku 2003 roku, i miłość do nich rozwija się stopniowo od tamtego czasu. Od tego czasu znalazło mnie wiele pięknych, wspaniałych, potężnych energetycznie kryształów. Wielu z nich nie potrafię jeszcze wykorzystać. Czekają aż będę na nie gotowy. Z pokorą przyznaję, że w moim podejściu do kryształów jest jeszcze dużo wpływu umysłu, który nie pozwala na całkowitą asymilację przeogromnej wiedzy świata kryształów, ale wiem o tym, że przyjdzie też i taki moment, kiedy ta wiedza będzie stała dla mnie otworem i stanie się częścią mojej świadomości.

Wiem również, że jeśli jest to nowy dla ciebie temat - wystarczy ci tylko jeden lub dwa kryształy. Trzeba tylko z nimi pracować regularnie, medytować, otworzyć się na nie całkowicie i dać się prowadzić swojej intuicji. A wtedy mogą się stać cuda!