W dzisiejszych czasach wiele osób odczuwa pewne wewnętrzne smutki lub wątpliwości, czy życie które prowadzą jest tym co jest dla nich przeznaczone. Normalnie żyjemy w dużym tempie, pośpiechu i nie zwracamy uwagi na takie wewnętrzne smutki - jest tyle innych rzeczy, które zajmują naszą uwagę. Tłumimy tą tęsknotę w środku, ale ona nie znika. W pewnym momencie /często w momentach bardzo trudnych - śmierć w rodzinie, choroba, rozstanie/ wątpliwości wybuchają i mamy już pewność. I zadajemy wtedy pytanie - jak być szczęśliwym będąc otoczonym przez świat pełen wrogości, zazdrości, strachu i osądzania. I żeby jednocześnie nie uciekać od tego świata -przeciwnie żyć w pełni i w nim uczestniczyć. Nie chcemy być pustelnikami. Chcemy kochać naszych najbliższych i służyć naszemu otoczeniu.

Ludzie Ci przeczuwają, że prawdziwa wolność jest dla nich osiągalna. Kupują książki, zaczynają medytować, zapisują się na jogę i uczestniczą w różnych kursach.

Według wielu przekazów i ścieżek rozwoju duchowego, prawdziwa wolność jest związana z Drogą Serca. Serce jest miejscem przechowywania naszej własnej prawdy. Nikt nie może nam dyktować jak żyć. Według starego snu planety ludzie potrzebowali mistrzów, guru, którym się bezwzględnie podporządkowywali aby osiągnąć zbawienie czy inny błogosławiony stan . W dzisiejszych czasach , w nowym śnie planety, każdy człowiek ma własnego guru w sobie samym. Nie znaczy to, że można robić cokolwiek, bez względu na konsekwencje. Nie oznacza to, że nie potrzebujemy już nauczycieli duchowych. Zmiana polega na tym, że nauczyciel jest po to, by pomóc uczniowi w znalezieniu własnej prawdy.

Niech więc Twoja droga będzie Twoją własną drogą do bezwarunkowej miłości - Ścieżką Twojego Własnego Serca.

Stworzyłem tą stronę internetową, ponieważ jestem przekonany, że każdy z nas jest w stanie dokonać znaczących zmian w swoim życiu. Może te słowa będą stanowiły dla kogoś impuls do zmian. Zmian, które spowodują, że człowiek obudzi się z dotychczasowego snu opartego na strachu, walce, ocenianiu i kontroli. Większość
tej strony poświęcona jest naukom tolteckim.

Toltekowie była to grupa mistrzów, szamanów i nauczycieli mieszkająca na terenie dzisiejszego Meksyku ponad dwa tysiące lat temu. Pozostawili głęboką wiedzę na temat świata i człowieka oraz system nauczania mający na celu wielowymiarowy rozwój duchowy.

Mówili o tym, że to w jaki sposób postrzegamy świat i "całą rzeczywistość" zależy od snu, który śni nasz umysł. Sny
bywają różne. Ale sen naszego umysłu jest zawsze oparty na strachu. Możemy jednak się obudzić i zacząć zmieniać ten sen. Stwarzać własny sen, oparty na bezwarunkowej miłości, akceptacji siebie i innych i otwartości. Jest to nic innego jak tworzenie nowej rzeczywistości - rzeczywistości, która służyć ma naszemu szczęściu, szczęściu naszych najbliższych i społeczności, w której żyjemy. Na tym polega toltecka magia. Wszystko jest możliwe. Dosłownie wszystko ponieważ sen, w którym teraz żyjesz jest śniony przez Ciebie.

Temu celowi służy cały system tolteckich technik i praktyk, które były doskonalone przez setki i tysiące lat i przetrwały aż do dzisiaj. Część z nich ujrzała światło dzienne wraz z książkami Carlosa Castanedy, który był uczniem meksykańskiego szamana don Juana Matusa. Coraz bardziej znana w różnych krajach jest linia Rycerzy Orła /Eagle Knight lineage/, której mistrz don Miguel Ruiz jest autorem bestsellerów wydawniczych.

Najbardziej znane książki: "Four Agreements" i "Mastery of Love" zostały wydane w języku polskim jako "Cztery Umowy" oraz "Ścieżka Miłości". Don Miguel Ruiz jest osobą, która poświęciła swoje życie idei zmiany snu planety- ze snu opartego na strachu na sen oparty na miłości. poprzez szerzenie mądrości tolteckich w świecie zachodnim. Nauka toltecka zawarta na tej stronie wywodzi się właśnie bezpośrednio z linii Rycerzy Orła don Miguela Ruiza. Ja sam jestem od lat związany z Toltekami - obecnie moją toltecką nauczycielką i mentorką jest Victoria Miller, która przez wiele lat uczyła się u don Miguela Ruiza.

Kiedyś ludzie poświęcali całe życie, aby zgłębić arkana wiedzy tajemnej, żeby w końcu "stać się jednością ze Słońcem". Dzisiaj też wymaga to wiele samozaparcia i dyscypliny. Ale cel jest wspaniały - móc być szczęśliwym w każdej chwili i stać się lepszym człowiekiem - dla siebie, najbliższych i całego otoczenia.