Kliknij tu, aby obejrzeć setki zdjęć z miejsc mocy m. in. z:Są na świecie miejsca, które emanują szczególną energią. Mówi się o nich, że są to miejsca mocy. Człowiek czuje się tam inaczej - lepiej, pewniej, lub odwrotnie - czuje niepokój i chce uciekać lub np. napić się czegoś mocniejszego. Ciągle przybywają do nich ludzie - pielgrzymi lub turyści.

Energia miejsc mocy jest najczęściej efektem działania naturalnego systemu energetycznego planety. Na przykład wiele miejsc o pochodzeniu wulkanicznym, włączając w to czynne wulkany, ma działanie transformacyjne. Wszystkie miejsca uważane za tzw. czakry Ziemi mają silną naturalną energię. Znane są linie mocy - tzw "ley lines", które przenoszę specjalne energie. Większość miejsc mocy znajduje się na tych liniach lub na ich przecięciu. Innym pochodzeniem energii miejsc mocy jest fakt, że w danym miejscu przez setki lub tysiące lat odprawiano rytuały i ceremonie łączące świat materialny ze światem Ducha. Dziesiątki lub setki tysięcy ludzi przechodziło w tych miejscach swoją transformację, swoje procesy i to powoduje, że dane miejsce sprzyja takim procesom także dzisiaj. Tak jakby energia pozostała w kamieniach, w budowlach.

Mam taką intuicję, że gdy jesteśmy w miejscu mocy i czujemy energię tego miejsca, to tak naprawdę aktywujemy własną energię, która jest związana z tym miejscem. Może jest to odczuwanie jakiejś własnej części - części, którą właśnie odnajdujemy w sobie. I ta nasza własna energia, raz uruchomiona, będzie dalej pracować na naszą korzyść, nawet jeśli będziemy daleko od tego miejsca mocy.

Gdy już jesteś w takim miejscu - bądź ze świadomością, że to miejsce szczególne, że kiedyś wszyscy uznawali je za święte. Wycisz się, skup się na sobie, na swoim wnętrzu. Nie musisz mieć jakiś wizji, ale mogą być odczucia lub myśli, których nigdy nie miałaś. Jeśli jest to miejsce popularne wśród turystów - postaraj się przyjechać rano lub wieczorem - kiedy hałaśliwych wycieczek już nie ma. Jeśli nie możesz - trudno. Osobiście nie radzę słuchać przewodnika, to tylko zwiększa mitote i chaos, które ludzie mają w głowie. W takim miejscu powinno się otworzyć na odczuwanie, a nie na werbalne informacje.

Pospaceruj po całym terenie, jeśli gdzieś chcesz usiąść - zrób to, jeśli chcesz medytować - nikt Ci nie zabroni. Jeśli chcesz pójść w jakieś inne, oddalone miejsce - poddaj się tej intuicji.

Jeśli masz do zrobienia jakąś ceremonię, stworzyć intencję, pomyśleć nad marzeniami, celami, wizualizować, etc. - miejsca mocy są do tego doskonałe. Po prostu intuicyjnie wybierz miejsce, które będzie według Ciebie do tego najlepsze.

Jeśli już jesteś na swojej ścieżce i pracujesz ze sobą według jakiegoś ustalonego schematu, używając swoich technik - w miejscu mocy możesz tą pracę pogłębić, np. poprzez uzyskanie większego wglądu w swoje życie, większej świadomości i zrozumienia, albo po dlatego że energia zachęca do pracy nad sobą.

Czasami energia miejsca mocy działa w ten sposób, że "wywala" na wierzch to, czego już nie potrzebujesz. Może to być złość, smutek, agresja, etc. Dlatego też wiele ludzi pije alkohol i zaczyna palić w takich miejscach /to był mój wzorzec - zaczynałem palić, aby osłabić pojawiające się emocje/. Jeśli tak się zdarzy - pamiętaj, że to tylko chwilowe, że po tym nadejdzie moment radości, miłości - ujrzysz co się ukrywa pod tą złością czy smutkiem. Oddaj to, co Ci nie służy i otwórz się na to, co pojawia się na to miejsce, na to co pomoże Ci wzrastać. Czasem cała ta praca odbywa się w czasie snu w nocy.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z miejsc mocy, które odwiedziłem osobiście. Są to miejsca położone w różnych krajach, na różnych kontynentach - wszystkie z nich są mi bliskie.