Teotihuacan jest miejscem niezwykłym. Jest to miasto zbudowane ponad dwa tysiące lat temu przez Tolteków - społeczność ludzi mocy, którzy odbywali wspólnie podróż mającą na celu zbudowanie Nieba na Ziemi. Jest to miejsce, które wciąż posiada ogromną energię umożliwiającą człowiekowi dokonanie niezwykłych transformacji - potencjał transformacyjny tego miejsca należy do najsilniejszych na naszej planecie.

Jest to miejsce emanujące energią bezwarunkowej miłości. Energia, która tu się znajduje jest niezwykle silna. "Miłość jest radykalna". Słyszałem kiedyś to powiedzenie, ale traktowałem je jako zwykłą metaforę. Stwierdzenie to pojawiło się również podczas jednej z moich medytacji w Pałacu Jaguarów w Teotihuacan. Miłość jest jak ogień - wypala wszystko co nie jest milością, I taka energia kryje się w kamieniach Teotihuacan.

Toltekowie istnieją również i w dzisiejszych czasach. I tak jak kiedyś - ciągle przybywają do swojego świętego miejsca. Przybywają z różnych stron świata by zmierzyć się ze sobą - ze swoimi słabościami, brakami, strachami, wzorcami kontroli i innymi ograniczonymi wzorcami czucia, myślenia i zachowania. Albowiem bezwarunkowa miłość wypchnie na powierzchnię dokładnie to, co powinno być w danym człowieku uleczone. Niektórzy mają wtedy trudne i bolesne chwile. Ale w końcu jesteśmy Toltekami. Wojownikami i wojowniczkami walczącymi z sobą samym w celu uzyskania wolności osobistej i budowania własnego snu w tym życiu na Ziemi. Po to tu przyjeżdżamy - aby swoje strachy przełamać, aby rany emocjonalne uleczyć a negatywne wzorce zmienić we wzorce bezwarunkowej miłości. Tak jak po nocy przychodzi dzień - po momentach strachu, złości, agresji czy zwątpienia przychodzi moment, kiedy czujesz prawdziwą miłość i szczęście tu i teraz. Człowiek zdaje sobie sprawę kim i czym jest naprawdę, widzi i czuje swoje połączenie z innymi i z całym światem. Gdy patrzy w oczy innej osoby - widzi w niej swoje odbicie.

Centralną osią Teotihuacan - przecinającą miasto na dwie części jest Calzada de los Muertos - Aleja Umarłych. Jest ona podzielona na szereg stacji - poziomów, na których istnieją różne energie i które wspierają różne aspekty tolteckiej podróży do wolności osobistej. Nad całym miejscem górują ogromne piramidy - Piramide de la Luna /Piramida Księżyca/, Piramide del Sol /Piramida Słońca/ oraz Piramide y templo de Quetzalcoatl /Piramida i świątynia Quetzalcoatla/. One również, podobnie jak i inne budowle i miejsca na terenie Teotihuacan posiadają swoją symbolikę oraz praktyczne znaczenie w procesie transformacji. Piramida Księżyca to miejsce związane z energią żeńską, a Piramida Słońca- z energią męską.

Teotihuacan było /i jest/ nazywane miejscem, gdzie człowiek staje się bogiem. Człowiek odkrywa swoją boską naturę i uwalnia się od ograniczeń swojego ego. W przeszłości ludzie przyjeżdżali tu na całe życie. Obecnie przyjeżdża się tylko na kilka dni - aby wziąć ze sobą połączenie z energią bezwarunkowej miłości i pracować nad sobą dalej w naszym codziennym otoczeniu - domu, pracy i w swoim środowisku.